kkw - aktualnosci - 86

Zawiadomienie o regatach Puchar Prezesa PS Tradetrans

Zbliża się termin pierwszej imprezy regatowej w Jachrance, zatem pora opublikować oficjalny, aczkolwiek niezbędny dokument - Zawiadomienie o regatach.

Niestety opublikowanie Zawiadomienia za pośrednictwem forum WTR jest na razie nie możliwe, zatem będzie wykorzystana w tym celu nasza strona klubowa. Poniżej tekst, który pojawi się na forum WTR, niezwłocznie po przywróceniu sprawności.

Już za tydzień rozpoczyna się kolejny sezon regatowy Żeglarskiego Grand Prix Warszawy, więc choc nie ma jeszcze zawiadomienia o pierwszej imprezie, pozwolę sobie poinformować zainteresowanych o organizowanych przez Kolejowy Klub Wodny regatach w ramach cyklu ŻGPW w kolejny weekend.
No początek informacja odnośnie zmiany nazwy imprezy w stosunku do opublikowanego wiosną kalendarza. Nasz wieloletni sponsor z powodu przejściowych "zawirowań" nie był w stanie wesprzeć KKW w bieżącym roku, wobec czego bylismy zmuszeni znaleźć następcę. Następcą okazała się firma, która w ubiegłym sezonie wsparła Wyścig samotnych żeglarzy, organizowany przez KKW od kilku lat, jako kontynuacja popularnej imprezy z lat 70. Prezes Przedsiębiorstwa Spedycyjnego Tradetrans zdecydował włączyć się również w roku bieżącym we wsparcie organizowanych przez KKW regat.

logo+TT

Zawiadomienie o regatach
1. Regaty o Puchar Prezesa Przedsiębiorstwa Spedycyjnego Tradetrans odbędą się w dniach 09-10.06.2012 r. na akwenie Jeziora Zegrzyńskiego.
2. Organizatorem Regat jest Kolejowy Klub Wodny Warszawa.
3. Port regat – Przystań Kolejowego Klubu Wodnego w Jachrance.
4. Regaty rozegrane będą w klasach: T, T1, T2, TANGO, Sympatia, OMEGA, zgodnie z zasadami określonymi w Przepisach Regatowych Żeglarstwa 2009-2012, Przepisami Pomiarowymi Jachtów Kabinowych – Formuła PZŻ 2009-2012 oraz Formuła dla Klasy T, przepisami klas biorących udział, Instrukcją żeglugi i niniejszym zawiadomieniem. Klasy nie wyszczególnione mogą startować w regatach po uzgodnieniu z organizatorem.
5. Instrukcja żeglugi dostępna będzie dla zawodników w chwili zgłoszenia do zawodów. Komunikaty organizatora i Sędziego Głównego będą umieszczane na tablicy Komisji Regatowej.
6. Sternicy jachtów o długości kadłuba większej niż 7,5 m winni posiadać uprawnienia żeglarskie, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich sterników. Jacht winien posiadać znaki identyfikacyjne na żaglu. W regatach obowiązuje Kategoria C zgodnie z przepisami określonymi w Dodatku 1 PRŻ.
7. Regaty będą punktowane zgodnie z Dodatkiem A PRŻ przy zastosowaniu Systemu Małych Punktów.
8. Przewiduje się rozegranie pięciu (5) wyścigów. Przy rozegraniu czterech (4) i więcej wyścigów, najgorszy wynik będzie odliczany.
9. Regaty będą uznane za ważne przy rozegraniu jednego (1) wyścigu.
10. Regaty o Prezesa PS Tradetrans są imprezą eliminacyjną Żeglarskiego Grand Prix Warszawy.
11. Zgłoszenia zawodników do regat, na drukach dostarczonych przez organizatora – w dniu 09.06.2011 r. od godz. 9:00 do godz. 11:30.
12. Wpisowe do regat wynosi 25,00 zł. od osoby.
13. Otwarcie regat i odprawa sterników w dniu 09.06.2019 r. o godz. 11:45, sygnał ostrzeżenia dla pierwszej klasy około godz. 12:30. Zakończenie imprezy przewidywane jest w dniu 10.06.2011 r. około godz. 16:00.
14. Sternicy sklasyfikowani na miejscach I-III (w klasach) otrzymują puchary.
15. O podziale nagród decyduje organizator.

Informacji dodatkowych udzielimy zainteresowanym po otrzymaniu zapytań poprzez formularz kontaktowy, który jest dostępny po kliknięciu tutaj, lub mailowo pod adresem klub.kkw@gmail.com

Dodatkowo, uczestnikom, którzy mają zamiar startować w następnych jachrankowych regatach (o Puchar Prezesa PKP CARGO SA) w kolejny weekend, KKW proponuje promocyjne stawki opłat za postój łodzi w naszym porcie w ciągu tygodnia - co pozwoli uniknąć dwóch "przebiegów" z głównej części Zalewu na nasz akwen.

Jak co roku zapraszamy serdecznie - czekamy na Was wszystkich z otwartymi rękoma.

Andrzej Kapłan

powrót