kkw - aktualnosci - wyscig samotnych zeglarzy

VI Wyścig Samotnych Żeglarzy

VI Wyścig Samotnych ŻeglarzyAni niska temperatura, ani pochmurne niebo ani nawet padający kilka dni temu śnieg nie odstraszyły najbardziej zawziętych zegrzyńskich żeglarzy od udziału w kolejnym, szóstym już Wyścigu Samotnych Żeglarzy organizowanym przez Kolejowy Klub Wodny.

 

 

Po przybyciu do Jachranki pomiędzy uczestnikami i organizatorami rozpoczęła się wymiana informacji meteo, bowiem tafla jeziora była gładka jak lustro. Jednak prognoza ICM dawała szansę na wiatr po godzinie 13. I wiatr przyszedł, jednak własciwsze będzie raczej słowo wietrzyk... Ani przez chwilę nie dmuchało nawet 1B! Na dowód - zdjęcie powyżej (autor Ewa).

Taki obrót sprawy wymusił zmianę planowanej trasy wyścigu, która początkowo była przewidziana na 4 - 5 godzin płynięcia. Aby nie ryzykować konieczności sciągania zawodników spod zapory czy mostu organizatorzy zdecydowali wyznaczyć trasę w pobliżu przystani - 3 niezbyt długie okrążenia po śledziu. W chwili startu wiatr (i tak mizerny) ucichł i pojawiła się groźba całkowitego fiaska ścigania się. Jednak łódki przesuwały sie po wodzie (pewnie bardziej siłą woli), więc sędzia nie przerwał procedury i tym sposobem dziewięciu uczestników rozpoczęło zmagania. W tym czasie  ekipa brzegowa gotowała grochówkę, więc nawet żółwie tempo rywalizacji nie stanowiło problemu, ba - sędzia nawet odgrażał się, że wbrew nazwie (wyścig samotnych - liczba pojedyńcza) po zakończeniu wyścigu zarządzi kolejny, aby grochówka "doszła".

Wszystko skończyło się jednak zgodnie ze zmienionym planem - po zamknięciu mety uczestnicy raczyli się grochówką a Andrzej Drago Jankowski pilnie liczył klasyfikację przelicznikową. Poniżej rezultaty wyścigu:

Klasyfikacja generalna

1. Jarosław Wąsowski - jacht Ognisty Podmuch (KKW)

2. Jacek Nejman - jacht Quarenta (KŻ Flauta?)

3. Andrzej Jankowski - jacht Drago (TKKF Wodnik)

4. Piotr Baryłka - jacht Jutrzenka (KKW)

5. Andrzej Kapłan - jacht AIKI 18 (KKW)

6. Artur Wąsowski - jacht Szwagra Cień (KKW)

7. Karol Pajka - jacht Ataman (KKW)

8. Krzysztof Dąbrowski - jacht Czupur (TKKF Wodnik)

9. Witold Dejnarowicz - jacht Elta (KKW)

Klasyfikacja przelicznikowa

1. Jarosław Wąsowski - Ognisty Podmuch

2. Andrzej Kapłan - AIKI 18

3. Artur Wąsowski - Szwagra Cień

4. Andrzej Jankowski - Drago

5. Piotr Baryłka - Jutrzenka

6. Jacek Nejman -Quarenta

7. Karol Pajka - Ataman

8. Krzysztof Dąbrowski - Czupur

9. Witold Dejnarowicz - Elta

A oto i zdjęcie uczestników zmagań podczas zakończenia imprezy: zwycięzca cały w skowronkach i pozostali uczestnicy (jakość zdjęć będzie poprawiona po uzyskaniu przes admina dostępu do oryginalnych plików).

zwycięzca 2009 uczestnicy wyścigu samotnych 2009

Po rozdaniu pucharów i dyplomów oraz skromnych upominków, które mieliśmy w KKW również dzięki firmie PKP CARGO S.A.  rozpoczęło się spotkanie towarzyskie, które jak znam jachrankowskie zwyczaje jeszcze trwa, a może nawet wręcz dopiero się rozkręca.

Zdjęcia zostaną zamieszczone w galerii jak tylko fotografowie w osobach Ewy od Drago i Agnieszki od Karola dostarczą je do admina.

Andrzej Kapłan

[dodane 21.10.2009]

No i Ewa swoje zdjęcia udostępniła - kto ciekaw ten klika.

[dodane 28.10.2009]

W naszej "Galerii" został umieszczony wybór zdjęć. Jeszcze tlko podpisy... (jak będzie czas).

powrót