kkw - aktualnosci - 29

Czy wiecie, że...

Nie wszyscy klubowicze pewnie wiedzą, że mamy w klubie od kilku lat sekcję narciarstwa wodnego. Jej uczestnicy w osobach Jurka Sołtana z córką Agatą i Wojtka Presza z synem Jankiem regularnie uczestniczą, nie bez sukcesów zresztą w różnej rangi zawodach w tej dyscyplinie. Np. w roku ubiegłym Wojtek zdobył tytuł wicemistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.

W tym roku narciarze wodni też nie próżnują – Jasiek Presz podesłał do przesady lakoniczną informację o zawodach o Puchar Warszawy. Aby było cośkolwiek do czytania pozwoliłem sobie nieco rozszerzyć otrzymaną relację, ale z góry zaznaczam – wszystkie opinie są mojego autorstwa i ewentualne pretensje poproszę pod moim adresem. A teraz ad rem:

Dnia 21 sierpnia w Warszawie odbyły się zawody w Narciarstwie Wodnym i Wakeboardzie o Puchar Warszawy. Jako miejsce zawodów było przewidziane Jeziorko Kamionkowskie na Grochowie, jednak protesty ekoterrorystów zmusiły organizatorów do zmiany lokalizacji – zawody ostatecznie przeprowadzono na Kanale Żerańskim, aby nie straszyć kamionkowskich żab :-). Serio – oficjalnym powodem przeniesienia zawodów był protest przeciwko straszeniu żab… Niejako przy okazji odetchnęły również z ulgą kamionkowskie muchy i komary i inne drobnoustroje – one też nie musiały się stresować odgłosami pracujących silników motorówek… Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach slalom i wakeboard. W slalomie Jasiek wygrał z wynikiem 4,5 boi na lince 16m (cokolwiek to znaczy :-), po zaciętej walce z Markiem Naorniakowskim, który zrobił tylko pół boi mniej. Zainteresowanych szczegółami narciarsko-wodnego nazewnictwa odsyłam do wymienionych wyżej naszych klubowych kolegów – pasjonatów tej dyscypliny sportu. Ja sam też nie wiem co to znaczy, co jednak w żaden sposób nie przeszkadza mi w zaocznym kibicowaniu naszym kolegom.

Poniżej fotka ze zwycięzcą na najwyższym stopniu podium i samo trofeum.

 na-pudle     trofeum

Na koniec, korzystając z okazji zachęcam wszystkich klubowiczów do nadsyłania swoich tekstów na dowolne, byle tylko choć trochę związane z wodnymi przypadkami tematy. Ja z przyjemnością umieszczę je na klubowej stronie i myślę, że inni klubowicze również z przyjemnością będą je czytać.

Andrzej Kapłan

powrót