kkw - aktualnosci - 198

Jesienna działalność

Ci, którzy obserwują klubowy profil na Facebooku wiedzą, że w środku mnionego tygodnia silny wiatr wyrządził na naszej przystani szkody - zostały przytopione trzy postawione ostatnio y-bomy, a jedna z łodzi porwała cumy (nie za mocne) i gdyby nie interwencja, pewnie poharatałaby się o betony.

Wczoraj przytopione y-bomy zostały podniesione i zdemontowane. Pobieżna analiza wykazała, że zastosowana konstrukcja pływaków nie sprawdziła się i trzeba będzie dokonać przeróbek. 

Przeważające w rejonie przystani wiatry wieją od strony zapory (czyli z kierunku zachód ku północy), więc aby choć częściowo ograniczyć falowanie w betonach, zostały zamontowane duże opony. Wydaje się, że spowodują one zmniejszenie zafalowania w basenie, ale trzeba poczekać na silniejszy niż wczoraj wiatr aby się o tym przekonać. Ponadto należy sprawdzić jak zachowają się te opony po zamarznięciu akwenu - są one częściowo zanurzone w wodzie. Na poniższej fotografii fragment basenowego nabrzeża z oponami.

opony

Korzystając z okazji przypominam i informuję, że na najbliższą sobotę czyli 28 września od godziny 10:00 na przystani będą prowadzone prace porządkowe, aby przygotować miejsca dla łodzi na zimę. Zapraszam wszystkich, a szczegóolnie armatorów, którzy korzystają z zimowania na terenie przystani - oni powinni być najbardziej zainteresowani przygotowaniem miejsca pod łodzie na zimę.

powrót